FP35R12W2T4PBPSA1
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FP35R12W2T4PBPSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 70 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : EasyPIM™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.25V @ 15V, 35A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 20 mW
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 2 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : FP35R12
Description : IGBT MOD 1200V 70A 20MW
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 70 A 20 mW Chassis Mount Module