KW45B41Z52AFPBT
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
KW45B41Z52AFPBT
Category : RF and Wireless RF Transceiver ICs
Serial Interfaces : I²C, PWM, SPI, UART
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TA)
Memory Size : 512kB Flash, 128kB RAM
Package / Case : 40-VFQFN Exposed Pad
Type : TxRx + MCU
Current - Transmitting : 4.6mA ~ 22.4mA
Current - Receiving : 4.1mA ~ 10.01mA
Modulation : FSK, GFSK, GMSK, MSK
Package : Tray
RF Family/Standard : Bluetooth, General ISM > 1GHz
Data Rate (Max) : 2Mbps
Product Status : Active
Protocol : Bluetooth v5.3
Mounting Type : Surface Mount, Wettable Flank
Series : Automotive, AEC-Q100, Kinetis KW45B
Sensitivity : -106dBm
Supplier Device Package : 40-HVQFN (6x6)
Mfr : NXP USA Inc.
Frequency : 2.36GHz ~ 2.48GHz
Voltage - Supply : 1.8V ~ 3.6V
Power - Output : 10dBm
Description : K4W1 40HVQFN
Model Number : KW45B41Z52AFPBT
Contact Now
IC RF TxRx + MCU Bluetooth, General ISM > 1GHz Bluetooth v5.3 2.36GHz ~ 2.48GHz 40-VFQFN Exposed Pad